XIV Starptautiskā bērnu un jauniešu mākslas konkursa “Trejdegsnis/Triple Sun” laureātu darbu izstāde “Mans zelts ir mana tauta, mans gods ir viņas gods”

   Līdz 1.aprīlim Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā apskatāma XIV Starptautiskā bērnu un jauniešu mākslas konkursa “Trejdegsnis/Triple Sun” laureātu darbu izstāde “Mans zelts ir mana tauta, mans gods ir viņas gods”.

   Rūdolfam Blaumanim, kuram 2023.gada 1.janvārī atzīmējām 160 gadu dzimšanas dienu, lielākais dārgums bija sava tauta.
   Šāds “zelts” dzelzceļa vagonos 1941.gada 14.jūnijā un 1949.gada 25.martā tika izvests no Latvijas un arī citām PSRS okupētajām zemēm uz Sibīriju. Tā būtu vēsture, ja 2022.gada 24.februāris neliktu šo ļaunumu un apdraudētību uztvert kā jaunu realitāti. Tas arī bija stimuls šī konkursa organizēšanai.
   Dalībnieki tika aicināti pārdomāt un savos darbos attēlot –
• Kas ir patiesās manas tautas vērtības;
• Kā tautas morālās un garīgās vērtības tiek atspoguļotas manas tautas mākslā, dzejā, pasakās u.c.
• Ko nozīmē vārds “gods”?
• Vai gods ir tas pats, kas vara, popularitāte, nauda?
• Kā, ar kādiem darbiem, es vēlētos savā dzīvē vairot savas tautas godu.

   Izstādē piedalās dalībnieki no Bulgārijas, Igaunijas, Lietuvas, Indijas, Turcijas, Honkongas, Taivānas, Šrilankas un 29 Latvijas izglītības iestādēm un pulciņiem ar žūrijas atlasītiem 135 darbiem no iesūtītajiem 510 darbu foto. Diemžēl līdz mums nav nonākuši pasta sūtījumi no Turcijas un Taizemes.
Mākslas studiju “Raibulis” laureātu izstādē pārstāv Elīza Čerņavska, Elza Jankoviča, Marsels Roze un Ritvars Matisons.
   Bērnu un jauniešu mākslas konkurss “Trejdegsnis “tiek organizēts kopš 2003.gada, bet no 2006.gada konkursā piedalās arī dalībnieki no ārzemēm.
   “Trejdegsnis/Triple Sun” izstādēs piedalījušies bērni un jaunieši no – Austrijas, Argentīnas, Bulgārijas, Honkongas, Igaunijas, Indijas, Itālijas, Japānas, Latvijas, Lietuvas, Lielbritānijas, Polijas, Rumānijas, Slovēnijas, Slovākijas, Šrilankas, Taivānas, Taizemes, Turcijas, Ukrainas.
Konkursu organizē biedrība “Trejdegsnis” sadarbībā ar RNDV un Berģu mūzikas un mākslas pamatskolu.
Dalībnieku apbalvošana RNDV zālē 31.martā plkst.15.00.
Gaidām apsveicējus, kuri apzinās, ka bērnu radošā darbība ir “ZELTA VĒRTĒ”.

Projekta veidotāja – Maija Purgaile