Erasmus+ mācības”Beyond Normal”

No 2024. gada 18. līdz 25. novembrim Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolā notika Erasmus+ mācību kurss “Beyond Normal”, kurā piedalījās 16 jaunatnes darbinieki, pedagogi, sociālie darbinieki un jauniešu organizāciju pārstāvji no 7 Eiropas valstīm: Grieķijas, Francijas, Igaunijas, Dānijas, Latvijas, Polijas un Rumānijas.

Mācības tika organizētas ar mērķi atbalstīt pedagogu un jaunatnes darbinieku prasmes strādāt un radīt drošu vidi jauniešiem no riska grupām. Dalībnieki ieguva praktiskas prasmes, kas veicina iekļaujošu un empātisku pieeju darbā ar jauniešiem, lai uzlabotu uzticēšanos unkomunikācijas prasmes, un veicinātu viņu personīgo izaugsmi.

Viens no galvenajiem kursa tematiem bija efektīva komunikācija. Dalībnieki praktizēja metodes, kas uzlabo savstarpējo saskari, izmantojot DIVE metodi, kas veicina empātisku pieeju un kritisku domāšanu par saviem pieņēmumiem. Kustību aktivitātes deva iespēju izprast neverbālās komunikācijas nozīmi, pētot, kā ķermeņa valoda un žesti veido izpratni, pat ja pastāv valodu barjera.

Dalībnieki organizēja individuālās darbnīcas, kurās dalījās ar savu pieredzi un zināšanām. Temati bija daudzveidīgi: no komandas veidošanas metodēm līdz projektu vadībai, restauratīvam taisnīgumam un radošai stāstīšanai.

Dalībnieki apmeklēja vairākas Rīgas organizācijas: Mans rajons – Lastādija, kas demonstrēja radošuma un ilgtspējīgas kopienas veidošanu; Piedzīvojuma Gars, kas uzsvēra āra izglītības nozīmi; Active Rainbow, kas fokusējās uz LGBTQ+ jauniešu atbalstu; OPEN Radošais Centrs, kas sniedz resursus jauniešiem grūtībās; Rīgas jauniešu centrs “Kaņieris”, kas atbalsta jauniešu NVO iniciatīvas; un Jūrmalas Jaunieši, kas veicina emocionālo atbalstu un prasmju attīstību.

Apmācības rezultātā dalībnieki ieguva praktiskus rīkus komunikācijas uzlabošanai, iedvesmu no reāliem piemēriem piederības sajūtas veidošanai, kā arī stiprināja pašapziņu un drosmi reaģēt uz izaicinājumiem.

Projekts “Beyond Normal” tiek finansēts no Eiropas Savienības līdzekļiem. Izteiktie viedokļi ir autoru, un tie ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras oficiālo nostāju.