Vai finanšu sfērā ir laboratorija? Jautājumam atbildi meklēt devās Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas skolēni uz Swedbank Finanšu laboratoriju.

   Vai finanšu sfērā ir laboratorija? Jautājumam atbildi meklēt devās Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas 9. b klase, kuri 21. novembrī devās uz Swedbank Finanšu laboratoriju.

   Finanšu laboratorija atrodas Swedbank galvenajā ēkā jeb mums labāk zināmajā “Saules akmens” augstceltnē.

   Kas ir Finanšu laboratorija? Finanšu laboratorija ir jauna Swedbank sociāla iniciatīva 4.–12. klašu skolēnu finanšu pratības veicināšanai un pilnveidošanai, mudinot pieņemt pārdomātus lēmumus, rīkojoties ar savām finansēm.

   9. b klases skolēniem laboratorijas apmeklējums bija interaktīva ārpusskolas finanšu izglītības aktivitāte, kas papildināja mācību procesā jau gūtās zināšanas matemātikā un sniedza iespēju gan iegūt jaunas zināšanas, gan praktiski nostiprināt jau esošās. Skolēni spēlēja spēli, kas ir ar izlaušanās istabas (Escape room) elementiem, kurā skolēniem bija jāatbild uz dažādiem ar finanšu pratību saistītiem jautājumiem, lai atklātu kodu, kas atslēdz seifu. Atminamā koda daļas bija apslēptas piecās tematiskās bāzes stacijās: 21. gs. prasmes, budžeta plānošana, atbildīga aizņemšanās, personības attīstība un drošība e-vidē.