Noslēgusies XII Starptautiskā bērnu un jauniešu mākslas izstāde “Trejdegsnis / Triple Sun”

30.janvārī Rīgas Rātsnamā tika sveikti izstādes laureāti.

   Dalībniekus sveica UNESCO LK pārstāve Sarmīte Pulste. Speciālbalvas no UNESCO LK saņēma Katrīna Raikstiņa no Popes un Zilupes jaunā māksliniece Jana Merkūlova, kas savos darbos “ Vakarēšana” un “Būs maizīte arājam” bija attēlojušas latviešu nemateriālās vērtības.

   Visi 242 noslēguma izstādes dalībnieki saņēma, atbilstoši žūrijas vērtējumam – medaļu, diplomu, atzinību vai pateicību.
Dalībniekus sveica un apbalvojumus pasniedza žūrijas pārstāve animācijas un grafikas māksliniece Dzintra Aulmane.

   Kuplākais medaļu un diplomu birums šogad tika Baldones mākslas skolai.

   Medaļu saņēma arī RNDV mākslas studijas “Raibulis” dalībniece Estere Vanaga par darbu, kas veltīts Latvijas mūsdienu tekstilmākslas “tēvam” Rūdolfam Heimrātam.

   Mākslinieces Heles speciālbalvu, grafikas darbu saņēma Kārlis Aleksandrs Skujiņš no Smiltenes. Jauno mākslinieci bija sajūsminājis Kārļa darbs “ Dienās būšu traktorists”, kas uz daudzo prezidentu un citu ekselenču portretējuma fona izcēlās ar sirsnību un patiesīgumu.

   Dalībnieki bija ieradušies no vistālākajiem Latvijas nostūriem – Popes, Smiltenes, Jēkabpils u.c.
Paldies visiem!
   Ceram, ka mājupceļu priecīgu darīja ne tikai skaistie iespaidi par izstādi, iepazīto Rīgas skatu no Rātsnama 5.stāva, bet arī saldās šokolādes, ko katra dalībnieku grupa kopīgi varēja nobaudīt.

   Paldies Sniedzei Kaņepei par sagādāto skaisto muzikālo dāvanu izstādes laureātiem un viesiem!

   Paldies Maijai Purgailei par ieguldīto darbu!

Noslēguma izstādes Rīgas Rātsnamā 10.01.-30.01.2019. dalībnieki / Exhibition participants – Riga Town hall – 10.01.-30.01.2019.

Foto attēli – https://www.facebook.com/pg/International-Art-contest-Trejdegsnis-Triple-Sun-595748087131309/photos/?tab=album&album_id=2130724773633625