Koncertlekcija “Sprādziens mūzikā”

   8. oktobrī Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas 2. b, 3. a, 3. c un 4. b klašu sko-lēniem, programmas “Latvijas Skolas soma” ietvaros, bija lieliska iespēja piedzīvot, piedalīties aizraujošā, izzinošā koncertlekcijā “Sprādziens mūzikā”.
   Koncertlekciju vadīja dziedātājs Mikus Abaroniņš kopā ar multiinstrumentā-listi Artu Abaroniņu. Koncertlekcijā skolēni tika iepazīstināti ar to, kā populārā mū-zika ir attīstījusies no 1920. līdz mūsdienām: džezs, blūzs, svinga laiks, rock’n’roll gadi, disko spožais laiks, astoņdesmitie, 90. gadu popkultūrā un mūsdienu mūzika.
   Skolēnu atsauksmes par redzēto un dzirdēto:
  “Man ļoti patika dziesma “Yellow Submarine”, “’Ballējam, neguļam”. Ko-pumā man viss koncerts patika, jo dzirdēju dziesmas, kuras nekad nebiju dzirdējusi” (Keita 3. c)
   “Man patika latviešu dziesmas un džeza mūzika. Man nepatika dejot. Es uz-zināju, ka senākos laikos cilvēkiem ļoti patika džezs. Koncerts bija ļoti jautrs. ” (Paula 3. c)
   “No latviešu dziesmām ļoti patika “Kur ir mana lidmašīna”, ļoti skaļi likās “Ballējam, neguļam”. Es uzzināju kā izskatā elektriskā ģitāra.” (Doreta 3. c)
   “Man ļoti patika latviešu mūzika. Es uzzināju, ka senākos laikos čellam stī-gas tika taisītas no cūku zarnām.” (Žaklīna 3. c)
   “Pasākums bija skaļš, bet kopumā man patika. Es uzzināju dažādus stīgu ins-trumentus” (Tīna 3. c)
   “Es uzzināju, ka daudzas dziesmas tiek izmantotas filmās, piemēram “Džeimss Bonds””. (Ralfs 3. c)
   “Man patika koncerts, jo tas tiešām bija sprādziens mūzikā. Es atpazinu visas dziesmas. Man patika kā koncertu vada Miks un Arta. Koncerta laikā varēju arī brīvi izkustēties. Žēl, ka nepaspēju ātrāk pacelt roku un atbildēt uz jautājumiem, lai iegū-tu konfekti. Man gribētos, lai kaut kas tāds vēlreiz atkārtotos skolā.” (Raimonds 4. b)
   “Man ļoti patika visas dziesmas, ko izpildīja Arta un Miks. Mūziķi izveda mūs cauri visam gadsimtam.”
  “Mūziķi mūs izveda cauri visa gadsimta mūzikai. Mana ģimene mājās klau-sās klasisko mūziku un klasiskā mūzika bija arī koncerta laikā. Man ļoti patika dziedātāja Mika balss. Vēlu mūziķiem veiksmi! ” (Anna 4. b)
   “Koncert bija kustīgs. Koncerta vadītāji uzdeva dažādus jautājumus, kur par pareizu atbildi varēja saņemt mazu balvu. Dziesmu bija daudz un koncerta vadītāji mūs izveda cauri gadsimtam. Mans vērtējums – 10/10!”
Foto no pasākuma un skolēnu vizuālās emocijas pēc koncertlekcijas skatīt attēlos.

#skolassomaRiga #LV100


Skatīt citas aktivitātes “Skolas soma” programmas ietvaros